Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Як обрати ідеальну зубну щітку?

Як обрати ідеальну зубну щітку?

Якщо ви не знали, стоматологи дуже великі фанати історії. Лікарям цікаво все, що пов'язано хронологією дезінфекції порожнини рота та еволюцією популярних гігієнічних засобів. Припустимо, чи знали ви, що Петро Перший не просто так просував тютюнове лобі на Русі? Існує теорія, що тютюн був привезений як «засіб», від поганого запаху з рота. Але, певне, імператор був явно не в курсі, що його різко пожовклі зуби - це результат активного тютюнопаління. Чи то справа, зубна щітка, яка вважається головним інструментом гігієни зубів і порожнини рота. Вже 6 століть поспіль вона виконує функцію очищення зубів всіх жителів земної кулі. Її модифікацій безліч: і класична, і електрична, з різними видами ручок і щіточок. Але яка саме щітка збереже ваші зуби, саме про це і розповімо.

Що потрібно зробити на перших етапах вибору зубної щітки?

Швидко направлятися в магазин і витрачати гроші на щітку, яка може і не допомогти, все-таки не варто. Насамперед при виборі індивідуальних засобів гігієни, потрібно дізнатися про особливості та проблеми в ротовій порожнині. Краще буде, якщо про ці особливості вас проконсультує лікар-стоматолог клініки Ка-Дент, додатково усвідомив вас про стан зубів і ясен, і підібравши відповідну зубну щітку.

Які бувають зубні щітки?

Зубні щітки класифікуються за різними ознаками, але основною характеристикою при виборі вважається жорсткість її щетини.

Є 5 видів жорсткості:

1) Дуже м'яка;

2) М'яка;

3) Середня;

4) Жорстка;

5) Дуже жорстка;

Для пацієнтів, у яких присутня підвищена чутливість зубів і запалення ясен, стоматологи рекомендують використовувати дуже м'яку або м'яку щетину, щоб уникнути додаткових травм емалі та слизової порожнини рота.

Якщо ніяких проблем із зубами не спостерігається, використовуйте щітку середньої жорсткості або ж жорстку, але з останньої будьте дуже обережні. Останній вид щетини хоч і добре усуває наліт, але він може зробити емаль тонкою або травмувати ясна.

Як вибрати зубну щітку дитині?

При виборі дитячої зубної щітки керуйтеся 4-ма параметрами:

1) Жорсткість щетини, її очищувальні властивості;

Щетина дитячої щітки повинна бути м'якою, оскільки емаль молочних зубів у дітей дуже тонка і крихка. Важливо також врахувати, що щетинки повинні бути виконані зі штучних матеріалів. Це пояснюється тим, що нейлонові щетинки мають рівномірну структуру, добре очищають не травмуючи порожнину. Ще, в штучних щітках не розмножуються бактерії.

2) Відповідність дитячої долоні та ручки щітки;

Ручка щітки для дитини повинна бути зручною, щоб повністю «лягала в руку» і не вислизала. Щоб ручка не ковзала у дитини в руках, обирайте щітку з гумовими вставками або повністю прогумовану.

3) Форма і розмір робочої частини щітки;

Головка щітки, якою ми чистимо зуби, для дитини повинна бути не дуже великою. Великий розмір щетини може залишити подряпини на яснах або піднебінні, травмувати емаль. Тому, при виборі керуйтеся тим, що щетина не повинна перевищувати 11 мм в діаметрі, а також повинна мати округлену форму.

4) Барвистий дизайн і естетика;

Кожній дитині буде приємніше чистити зуби тією щіткою, на якій будуть зображені його улюблені мультперсонажі, речі або кольори. Також, це збільшить ймовірність того, що він почне доглядати за порожниною рота частіше, сприймаючи це як гру.

Цікаві факти про зубну щітку та чищення зубів

1) Люди на Аравійському півострові, в Північній Африці та на Індійському субконтиненті традиційно чистили зуби жувальними паличками, зробленими з дерева Salvadora persica. Їх називають «місвак». Європейці ж чистили зуби ганчірками, просоченими сіллю або кіптявою.

2) Щоденне чищення зубів у світі стало більш поширеним завдяки Другій світовій війні, коли командування американської армії віддало наказ, аби солдати вписували чистку зубів в частину їх повсякденної гігієни.

3) Чищення зубів три рази на день, по дві хвилини кожен раз, може спалити понад 3500 калорій в рік - це означає, що ви можете втратити один кілограм на рік, просто коли будете чистити зуби!

Запорукою якісної чистки зубів вважається не тільки тривалість і якість очищувальних рухів, але та інструмент, яким ви виконуєте ці щоденні маніпуляції. Індивідуально підібрана щітка - це гарантія відсутності проблем із зубами та порожниною рота.

Будьте здорові та довірте свою ідеальну посмішку клініці Ka-Dent!

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент