Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Умови, що негативно впливають на здоров’я зубів 

Умови, що негативно впливають на здоров’я зубів 

Прагнучи до того, щоб на довгі роки зберегти здоров'я зубів, треба не тільки ретельно доглядати за ними, але і добре знати про те, що може зробити позитивний або негативний вплив на них.
Куріння сприяє не тільки потемніння зубної емалі, а й розвитку пародонтиту, який виникає на тлі постійного пересушування слизової порожнини рота. Якщо людина, що палить почала відчувати сухість у роті, то це сигнал до того, що на тлі куріння захисні сили його організму руйнуються, тобто, в ротовій порожнині недостатньо слини, щоб природним шляхом очищати тканини від згубного впливу мікроорганізмів.

У питанні збереження здоров'я зубів кава схожа на куріння, воно так само сприяє потемнінню емалі, а закінчується пристрасть до цього напою розвитком карієсу.

Через велику кількість цукру, що міститься в солодощах, вони є ворогом номер один для зубів, оскільки в ротовій порожнині, після їх вживання, утворюються ідеальні умови для розмноження гнильних бактерій і розвитку карієсу. Якщо дуже важко відмовитися від солодощів, то після їх вживання треба привчитися чистити зуби або хоча б полоскати рот.

Звичка гризти щось тверде, наприклад, кісточки від вишні або сливи, бажання зубами відкрити пляшку, навіть «відкушування» швейної нитки може привести до механічного руйнування зубів.

Кислі соки, такі, як лимонний і апельсиновий, безперечно, надзвичайно корисні для організму, але кислоти, що містяться в них, руйнівно діють на емаль зубів, тому такі соки п'ють через трубочку, щоб звести до мінімуму контакт рідини з зубами.

Кислоти, що містяться в газованій воді, так само руйнують зубну емаль, а велика кількість цукру, що міститься в ній, призводить до розвитку карієсу, тому від газованої води краще відмовитися зовсім.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент