Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Рекомендації Ka-Dent: Які ризики виникають при неправильному прикусі?

Рекомендації Ka-Dent: Які ризики виникають при неправильному прикусі?

Чи знаєте ви, що поверхня людських зубів настільки ж унікальна і неповторна як і відбитки пальців? Зліпки зубів використовують не тільки ортодонти, але і судмедексперти під час судово-медичного розслідування. Так ось, саме за унікальність і, свого роду, ексклюзивність наших зубів впливає саме прикус - контакт зубних рядів верхньої та нижньої щелепи.

Але, чи не замислювалися ви, чому ж прикус буває неправильним, і чи може він шкодити здоров'ю?

1. Прикус. Що це і як він формується?

Як вже було вказано вище, прикус - це взаємовідношення зубних рядів нижньої та верхньої щелепи, простіше кажучи, перевірка, як і наскільки змикаються наші щелепи, під яким кутом, і т.д.

Але навіщо потрібно перевіряти прикус?
Насправді, наш прикус, а з ним і зовнішній вигляд зубів може змінюватися аж до пізнього підліткового віку. Щоб динаміка була тільки позитивною, а аномалії щелеп усувалися на ранніх етапах, лікаря-ортодонта потрібно відвідувати вже з віку п'яти років.

Що потрібно знати про формування прикусу у дітей?

1) Дитячі зуби та прикус починають формуватися на 11-12 тижні вагітності. Так, насправді, більший внесок в прикус дитини вносить саме спадковість, а також звички мами під час вагітності.

2) Як показують дослідження, ті діти, які перебували на штучному вигодовуванні мають більше проблем з прикусом і розташуванням щелепи ніж ті малюки, які були на грудному. Це пояснюється тим, що діти, що харчувалися груддю мають більш розвинений смоктальний рефлекс і докладають більше зусиль для того, щоб насититися.

3) Пустушка - це корисний інструмент, якщо вам потрібно швидко заспокоїти дитину або укласти її спати. Але «зловживати» нею теж не варто. З психологічної точки зору, соски формують у дітей шкідливу звичку від якої складно позбутися, а прикус може стає все гірше.

4) Коли вже у дитини є молочні зуби або вони тільки ріжуться, контролюйте, щоб вона не смоктала пальці або будь-які інші предмети.

5) На прикус також впливає звичка дихати ротом. Неусунуті проблеми по частині отоларингології, а саме неможливість дихати носом тягнуть наслідки погіршення прикусу.

6) Жування твердої їжі, фруктів і овочів в їх необробленому вигляді дозволить дітям з яскраво висунутої передньою щелепою (яскравим прикладом можуть послужити щелепи Фредді Мерк’юрі), відновити баланс між нижнім і верхнім зубним рядом.

2. Чому прикус змінювати потрібно?

Прикус впливає не тільки на те, як будуть виглядати зуби в майбутньому, а й на зміни в черепі, у будові обличчя. Наприклад, власникам тонких губ і запалих вилиць, потрібно звертатися, в першу чергу, не до пластичного хірурга, а до лікаря-ортодонта, оскільки корінь проблеми закладено в прикусі.

Прикус впливає на те, яке навантаження відчувають ваші зуби, з якою швидкістю стирається емаль або на ймовірність наявності бруксизму (скрип зубами).

До речі, мігрені та головні болі також можуть стати наслідком надмірного навантаження на щелепні суглоби. Це навантаження може проявиться, коли заклинює щелепу або коли ви відчуваєте неможливість закрити рот.

3. Де і як виправляють прикус?

Краща стоматологія Кам'янця-Подільського надає консультації з питань зміни прикусу як і дорослим, так і дітям. В процесі лікування будуть підібрані індивідуальні та ефективні саме для вас інструменти виправлення: від трейнера до брекет-системи.

4. Розповідаємо про найпопулярніший міф виправлення прикусу

Існує думка, що виправити прикус можна лише в підлітковому віці, а після 18-20 років шанс вже буде упущений. До речі, іноді цією думкою оперують навіть деякі лікарі-ортодонти, аргументуючи цю думку, що чим молодша людина, тим «гнучкіше» її організм, піддатливий до змін і перенесення брекет-системи в тому числі. Якоюсь мірою, вони мають рацію, але не зовсім.

Встановити брекети людині старше 30 років можливо, але складність полягає в тому, що проблем з зубами у неї буде більше, оскільки акумулювалися вони довше, ніж у дитини чи підлітка. Для пацієнтів 30+ підготовчий процес зубів до брекет-системи більш тривалий. На цьому етапі усуваються всі проблеми з зубами і яснами, щоб запальних процесів не було, а лікування було ефективним.

А ви готові до змін? Тоді довірте свою ідеальну посмішку клініці Ka-Dent!

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент