Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Рекомендації стоматологів після видалення зубів 

Рекомендації стоматологів після видалення зубів 

Як не нашкодити собі після видалення зуба.

Найчастіше, з яких-небудь причин ми відкладаємо свій візит до стоматолога до того моменту, коли терпіти вже неможливо. При цьому в половині випадків стоматолог вже не в змозі зробити диво і відновити зуб. Вихід один - видалення.
І ось, набравшись хоробрості, ми приходимо до цієї «страшної» людини та через деякий час він нам говорить, що все закінчено. Для доброї половини, все сказане після не має ніякого значення, зуб-то вже видалений. І тут криється основна помилка: навіть якщо все закінчено дуже швидко і безболісно, необхідно вислухати стоматолога. Як правило, лікар дає стандартні рекомендації після видалення, однак чомусь все ми розуміємо їх по-різному.

Перша фраза лікаря:

«Кульку виплюнути через 15-20 хв». Хтось же випльовує відразу, хтось тримає його півдня. І ті, і ті роблять не зовсім правильно. Перші - кулька є бар'єром між лункою видаленого зуба і порожниною рота, перешкоджаючи проникненню мікроорганізмів і утримуючи згусток в лунці. Отже, раніше його видалення призводить до раннього інфікування згустку, або його повного видалення з лунки. До того ж формування згустку відбувається не за 1 хвилину, і відсутність марлевого тампона може привести до тривалої кровотечі після видалення.
У другому випадку, марля або вата, що володіють великою гігроскопічністю, інтенсивно просочуються ротовою рідиною, що містить велику кількість мікроорганізмів. Таким чином, якщо довго тримати марлеву кульку над лункою утворюється мікробний концентрат, що так само може привести до інфікування і несприятливого результату.
15-20 хвилин - час, за який відбувається нормальне формування згустку, і ймовірність його руйнування або проникнення інфекції через нього невелика, хоча так само зберігається.

«Дві години не їсти, чи не полоскати»

Даний часовий проміжок знову ж є середньостатистичним. У перші пару годин ймовірність вимити згусток з лунки під час приймання їжі найбільш ймовірна. Але і тут від пацієнтів слід просте запитання: «Гаразд, їсти поки не буду, а пити-то відразу можна?» Мабуть, тут доведеться повторитися, згусток можна вимити при прийманні як твердої, так і рідкої їжі. Тобто дві години не їсти та не пити.

«Гарячого сьогодні нічого не їсти, нічим не гріти, в баню не ходити»

Ряд рекомендацій, пов'язаних з тепловими процедурами. При впливі тепла відбувається розширення кровоносних судин, тому висока ймовірність розвитку кровотечі навіть при вже сформованому згустку. Інша сторона впливу тепла - денатурація білків, отже це може спричинити руйнування кров'яного згустку і збільшує ймовірність його інфікування. Два найчастіших питання після цього: «А курити можна?» - або - «А чай можна?». Ще раз повторюємо - ні! До речі, курити завжди шкідливо, про це навіть Міністерство охорони здоров'я попереджає.
Наступні рекомендації пов'язані з фізичними навантаженнями, їх пропонується по можливості виключити. Однак, знову ж таки велика частина пацієнтів вважає, що для простого видалення це не важливо і цією рекомендацією нехтують. Фізичні навантаження призводять до підвищення артеріального тиску - одна з найчастіших причин розвитку кровотечі після видалення. Тобто краще пару днів себе захистити від надмірних навантажень.
    Ну ось начебто все рекомендації вислухані. А тут п'ятниця та ще й перед святом і виникає питання до лікаря: «А чи можна вживати міцні напої?» Почувши негативну відповідь (алкоголь так само розширює судини), з надією звучить наступна фраза: «ну пиво хоча б можна?» В пиві той же алкоголь, тим більше його кількість (пива), як правило, дуже велике. Тому теж не можна.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент