Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Про сучасне виправлення прикусу

Про сучасне виправлення прикусу

Сьогодні здається, що для виправлення зубощелепних аномалій в ортодонтії використовуються хіба що тільки брекети. Часом складається таке відчуття, що брекети існували, ну якщо не завжди, то вже дуже віддавна. Але загляньмо в історію даних ортодонтичних апаратів, і спробуємо з'ясувати, скільки ж їм років, і хто ж їх винайшов.

Виявляється, історія брекет-системи починається з XVIII століття, коли в 1776 році, П'єру Фошару прийшла геніальна думка про те, що виправляти прикус і переміщати зуби, направляючи їх в правильне положення, можна за допомогою незнімних ортодонтичних апаратів.

Звичайно, ця думка не просто залишилася у нього в голові, але і була ним озвучена. Після цього почалася робота над створенням якраз тих самих незнімних конструкцій. І вже в XIX столітті з'явилися перші системи, які кріпилися до зубів за допомогою цементу, але вони не мали з сучасними брекет-системами практично нічого спільного, хіба що основну ідею. А ось лікар-ортодонт Енгл в кінці XIX століття представив уже більш вдосконалений механізм, який сьогодні та вважається прабатьком сучасних брекетів. Звичайно, апарат Енгла мав масу недоліків, але все ж це був великий крок в ортодонтії, який відкривав великі горизонти. Надалі Енгл, звичайно ж, працював над вдосконаленням свого творіння, і потрібно сказати, що не безрезультатно. Були усунені багато недоліків, і апарат став набагато функціональнішим. Надалі роботу над вдосконаленням брекет-систем перейняли й інші фахівці.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент