Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Неприємний запах з роту

Неприємний запах з роту

У медичній науці поганий запах з рота називається галітозом. У більшості випадків поганий запах викликаний проблемами в ротовій порожнині.

Бактерії, які розщеплюють залишки їжі, виділяють летючі сірчисті з'єднання з неприємним, різким запахом. Їжа і бактерії накопичуються в проміжках між зубами та на задній частині язика. Галітоз часто є ознакою недостатньої гігієни порожнини рота.

Рідше зустрічається інша причина поганого запаху з рота - тонзилоліти (камені в мигдалинах). Вони виглядають як білі цятки на мигдалинах. Тонзилоліти складаються з ущільнених залишків їжі та бактерій, які виділяють гази з неприємним запахом. Для їх лікування використовують лазер, який вирівнює поглиблення на мигдалинах, що перешкоджає утворенню каменів. В 5-10% випадків галітоз пов'язаний з хронічними інфекціями придаткових пазух носа (синусити). Хвора людина видихає повітря з неприємним запахом.

Появі галітозу також сприяє надмірна сухість слизової оболонки носа. Дане захворювання називається атрофічним ринітом і вражає, в основному, дві групи людей: пацієнтів, які тривалий час користувалися стероїдними спреями для носа, а також (з невідомих причин) жінок після настання менопаузи. У нормі слизова носа постійно зволожена, а її сухість сприяє розмноженню бактерій, що викликають поганий запах. Галітоз може супроводжувати серйозні захворювання - легеневі інфекції, печінкову недостатність і деякі види раку. Але це поодинокі випадки, і вони супроводжуються іншими очевидними симптомами.

Якщо вас турбує поганий запах з рота, зверніться спочатку до стоматолога. Переконавшись, що з зубами все нормально, бажано відвідати ЛОР-лікаря. Зверніть увагу на гігієну ротової порожнини. Не забувайте двічі на день користуватися флосом. А також почніть чистити задню частину язика перед сном м'якою зубною щіткою або спеціальними пристосуваннями, після чого прополощіть рот антибактеріальною рідиною.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент