Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Найпопулярніші міфи про карієс 

Найпопулярніші міфи про карієс 

Мало у кого з людей виникне радість на обличчі, якщо їм повідомити про наявність карієсу. Але карієс - одна з найпоширеніших проблем, яка діагностується в стоматологічному кріслі. На щастя, розвитку карієсу можна запобігти. Найкраще, що ви можете зробити - це дізнатися більше інформації про карієс, щоб знизити ризик утворення захворювання в майбутньому. Хоч багато людей припускають, що у них є спільні знання про профілактику і лікування карієсу, але, як і в будь-якій іншій темі існує безліч міфів. Клініка Ка-Дент хоче допомогти вам зберегти не тільки здорову і гарну посмішку, але вказати на міфи, які помилково сприймають за чисту монету.

Міф №1: Причиною виникнення карієсу є цукор!

Факт: цукор сам по собі не викликає карієсу. Порожнини в зубах утворюються, коли в роті присутні кислоти та бактерії. Коли цукор розщеплюються на вуглеводи, то ними харчуються бактерії, які й викликають умови для розвитку карієсу. Необов'язково це має бути що-небудь солодке, аби утворився карієс. Цукор є і в інших крохмалистих продуктах, таких як хліб, рис, картопля.

Міф №2. Ви відчуєте симптоми карієсу

Факт: більшість пацієнтів не відчувають симптомів на ранній стадії розвитку карієсу. Легкий карієс проходить практично безсимптомно. Якщо карієс знаходиться на поверхні зуба, можливо, ви не підозрюєте про проблему. Симптоми починають виявлятися, коли карієс досягає нерва зуба. Регулярні стоматологічні огляди важливі для виявлення карієсу на ранніх стадіях, що дасть вам можливість почати лікування до того, як ви відчуєте симптоми.

Міф №3. Зміна кольору зуба - прояв карієсу

Факт: то, що у вас є пляма на зубі, не означає, що страждаєте від цього захворювання. Іноді процес карієсу починається, а потім припиняється в результаті чого, на емалі зуба виникає цятка. Знебарвлення може ще бути пов'язано з фарбуванням від продуктів, які ви їсте, чи від прийнятих ліків. Зміна кольору може залишитися, але це не завжди означає, що зуб потрібно пломбувати. Якщо ви помітили зміну кольору, важливо поговорити про це зі своїм стоматологом, аби дізнатися, чи потрібно лікування.

Міф №4. Лікувати дитячий карієс не варто!

Факт: якщо в молочних зубах був виявлений карієс, починати лікуватися потрібно вже тут і зараз. Так як запущений карієс може привести до розвитку інфекції і пульпіту зуба. У важких ситуаціях ці стоматологічні занедбаності можуть вплинути на ріст і розвиток постійних зубів. Правильний догляд за порожниною рота важливий на кожному етапі життя. Навчити дітей чистити зуби і користуватися зубною ниткою в ранньому віці - важливий крок на шляху до збереження здоров'я зубів у дорослому віці. Плануйте регулярні огляди у стоматолога для вашої дитини в дитячій клініці Ка-Дент Kids.

Міф №5. Зубні протези дозволяють краще харчуватися

Якщо протези не зовсім підходять, людина починає харчуватися їжею, яка легко жується,  відмовляючись від фруктів і овочів. По-перше, протези повинні бути зручними. Але навіть якщо людина відчуває певний дискомфорт, він може їсти варені овочі, консервовані фрукти. Також потрібно випивати достатню кількість рідини, або використовувати жувальну гумку без цукру, що уникнути сухості в роті.

Міф №6. Профілактика карієсу для будь-якого віку

Найкраще, що ви можете зробити, щоб запобігти карієс, - це підтримувати сталість, регулярно очищаючи зуби щіткою і зубною ниткою. Чищення зубів зубною пастою, що містить фтор, не рідше двох разів на день - це ефективний захід для видалення бактерій з поверхні зубів, що допомагає знизити ризик руйнування зубів.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент