Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Міфи про догляд за зубами 

Міфи про догляд за зубами 

Чистити зуби, користуватися зубною ниткою і двічі на рік перевірятися у стоматолога - ось стандартний набір правил людини, яка хоче зберегти здоров'я зубів. Однак догляд за зубами потрібен не тільки для білосніжної посмішки. Стоматологи з Університету Тафта (США) опублікували статтю, в якій викрили деякі міфи про здоров'я зубів. Вчені також пояснюють, як харчування впливає на стан зубів у дітей, підлітків, майбутніх матерів, дорослих і літніх людей.

Міф №1: Погані зуби не впливають на решту організму

Багато майбутніх матерів не знають, що їх харчування може впливати на розвиток зубів у дитини. Якщо мати погано харчувалася під час вагітності, дитина частіше відчуває проблеми з зубами в дорослому житті. Якщо дитині з 16 тижнів до 4 місяців внутрішньоутробного життя не вистачає кальцію, вітаміну D, вітаміну А, білків або калорій, зуби можуть розвиватися неправильно - стверджує одна з авторів дослідження. За деякими даними, нестача вітамінів В6 і В12 може призводити також до таких вроджених дефектів, як заяча губа і вовча паща.
Карієс, найпоширеніше захворювання зубів, у дітей зустрічається в п'ять разів частіше, ніж, наприклад астма.

Міф №2. Більше цукру - більше карієсу

Важливо не те, скільки цукру ви їсте, а те, скільки цукру безпосередньо стикається з зубами. Повільно розсмоктуються цукерки, солодкі напої знаходяться в роті довше, ніж інші солодощі. Це збільшує час зіткнення зубів з кислотами, які виробляють з цукру бактерії, що живуть у роті.
За даними деяких досліджень, підлітки отримують близько 80% вуглеводів з солодких напоїв. Їх постійне вживання збільшує ризик карієсу. Напої, що не містять цукру, а також кислі напої, наприклад лимонади, вважаються менш шкідливими для зубів, але при постійному вживанні, вони можуть руйнувати емаль.

Міф №3. Карієс в молочних зубах - це не страшно

Вважається, що якщо у дитини вражений карієсом молочний зуб, це не страшно, адже молочні зуби все одно випадуть. Стоматологи пояснюють, що карієс в молочному зубі може впливати на розвиток коронки постійного зуба. Якщо молочний зуб випадає або віддаляється завчасно, постійний зуб може прорізатися в неправильному положенні, що потребуватиме ортодонтичного лікування надалі.

Міф №4. Остеопороз вражає тільки хребет і стегнову кістку

Остеопороз також впливає на зуби. Зуби закріплені в кістках щелеп, які також можуть бути вражені остеопорозом. Брак кальцію, вітамінів D і К впливає на щільність кісток щелепи, також, як і на щільність інших кісток. Тканини щелеп, ясен, губ, піднебіння постійно оновлюються протягом життя. Щоб підтримувати ці тканини в хорошому стані, потрібна правильна дієта.

Міф №5. Зубні протези дозволяють краще харчуватися

Якщо протези не зовсім підходять, людина починає харчуватися їжею, яка легко жується,  відмовляючись від фруктів і овочів. По-перше, протези повинні бути зручними. Але навіть якщо людина відчуває певний дискомфорт, він може їсти варені овочі, консервовані фрукти. Також потрібно випивати достатню кількість рідини, або використовувати жувальну гумку без цукру, що уникнути сухості в роті.

Міф №6. Карієс - проблема молодих

У дорослих і літніх людей опускання ясен може привести до розвитку прикореневого карієсу. Антидепресанти, діуретики, антигістамінні препарати зменшують слиновиділення, що також підвищує ризик карієсу. Часте пиття води допомагає розв'язувати цю проблему.
Цукровий діабет, який частіше зустрічається з віком, є фактором ризику пародонтозу. У діабетиків пародонтоз зустрічається у два рази частіше, ніж у людей, які не мають діабету. Пародонтоз, своєю чергою, погіршує перебіг цукрового діабету, так що ретельний догляд за зубами допомагає краще контролювати діабет.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент