Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

Бруксизм. Що це і чому варто звертатися не тільки до стоматолога?

Бруксизм. Що це і чому варто звертатися не тільки до стоматолога?

Складний термін в медичній практиці, позначає нічого інакшого як банальний скрегіт зубами, частіше уві сні або при відпочинку. Але чи такий він «банальний» як нам здається на перший погляд? Чи завжди бруксизм вважається проблемою людей, що страждають на гельмінтоз та розладом шлунково-кишкового тракту і якого фахівця варто звернутися за допомогою в першу чергу?

Як показує практика, наші великі проблеми зі здоров'ям, роботою або особистим життям виникають, найчастіше, через маленькі чинники, часто яких ми не помічаємо або ігноруємо через зайнятість, складності виконання, нестачі фінансів або часу. Маленька «неприємність», яка щодня відкладається на дальню полицю підсвідомості - це ваш додатковий головний біль в майбутньому, витрачені нерви та сили.

Так ось, якщо ви раптом вважаєте, що скрегіт зубами - це другорядна справа, ваша фізіологічна особливість або проблема, рішення яке буде прийматися в довгостроковій перспективі, то ви неабияк помиляєтесь. Бруксизм - це явна вказівка на те, що ви маєте проблеми в одній з систем підтримки життєдіяльності організму, негативний вплив на зуби та щелепи, наслідок порушень роботи психіки та ЦНС.

Де ж приховується проблема?

1) Психологія

Бруксизм - це психосоматичне захворювання людей, які часто страждають стресами, переживаннями, нервовими зривами, безсонням або неспокійним сном. Скрип зубами, часто, це прояв або гніву, або параної. Як доводять дослідження, бруксизм - це хвороба невротичних людей, яким важливо все тримати під контролем.

2) Ортодонтія і стоматологія

Бруксизм може виникнути при порушенні прикусу у людини. Таким чином, мозок посилає сигнали утримувати змикання зубів за допомогою здавлювання щелеп.

3) Неврологія

Можливо, причина криється в тому, що контролювати свої м'язи і зв'язки уві сні ви не можете. В такому випадку, мимовільне стискання і скрегіт є ознакою проблем з мозком і з трійчастим нервом.

Чим допоможе стоматолог?

Основне завдання стоматолога в даній ситуації - це захистити зуби від подальшого тиску і впливу на них. Де б не був заритий корінь вашої проблеми з бруксизмом, обов'язково, на перших порах, потрібно звертатися до стоматолога і розв'язувати проблему скреготу. Фахівці клініки Ка-Дент також займаються тим, що індивідуально підбирають захисну капу на зуби пацієнта.

Чи існує профілактика цього захворювання?

Навіть коли проблема буде вирішена, важливим буде дотримуватися профілактичних рекомендацій. Для пацієнтів в бруксизмом, і тих, хто позбувся від цієї недуги, важливим буде перевірятися у стоматолога та ортодонта кожні 4 місяці, не зловживати кавою і дотримуватися звичного, спокійного способу життя.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент