Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

30 цікавих фактів про стоматологію

30 цікавих фактів про стоматологію

 1. Не так давно зубні протези були популярним весільним подарунком на Британських островах, тому що люди очікували, що досить скоро втратять всі зуби та прискорювали процес видаленням зубів у відносно молодому віці.
 2. Мао Цзедун, як і багато китайців в той час, відмовлявся чистити зуби. Замість цього він полоскав рот чаєм і пережовував чайне листя. "Навіщо чистити? Хіба тигр коли-небудь чистить зуби?", - говорив він.
 3. Зубні щітки з нейлоновою щетиною вперше з'явилися в 1938 р. Однак щітки з щетиною з інших матеріалів існували задовго до цього. Так, в Китаї перші такі щітки з'явилися в 1498 р. Матеріалами для них служили свиняча щетина, кінський і борсуковий волос.
 4. Зуб - єдина частина людського організму, яка не здатна до самовідновлення.
 5. Абсолютна сила жувальних м'язів з одного боку дорівнює 195 кг, а скорочення м'язів з двох сторін може досягати сили 390 кг. Звичайно такий тиск не зможе витримувати пародонт, і тому звичайне жувальний тиск дорівнює 9-15 кг (максимум 100 кг, якщо ви гризете горіхи).
 6. Щоб підвищити зацікавленість у збереженні здорових зубів і ясен серед населення, в Китаї було встановлено національне свято, назву якого можна перевести як "День любові до своїх зубів" і який проходить щороку 20 вересня.
 7. Цукор був вперше доданий в жувальну гумку стоматологом Уільямом Семплів в 1869 р.
 8. Всесвітньо відомий виробник зубної пасти компанія Колгейт зіткнулася з несподіваною перешкодою при просуванні своєї продукції на ринку іспаномовних країн. У перекладі з іспанської Колгейт означає наказ "йди та повісься".
 9. Згідно із законом штату Вермонт, США жінка не має права носити зубні протези без письмового дозволу її чоловіка.
 10. До того як в 19-му столітті була винайдена технологія виготовлення штучних керамічних зубів, як матеріал для зубних протезів використовувалися зуби солдатів, полеглих на полі бою. Так, після громадянської війни в США англійські стоматологи отримували цілі бочки таких вантажів.
 11. Електричний стілець був винайдений стоматологом.
 12. Якщо ви правша, то більшу частину їжі ви пережовуєте на правій стороні щелепи, і навпаки, якщо ви лівша, то на лівій.
 13. При дворі французького короля Людовика XI аристократки харчувалися лише супом, тому що вони були впевнені, що надмірні жувальні зусилля можуть викликати передчасну появу зморшок на обличчі.
 14. Стародавні японські стоматологи видаляли зуби голими руками.
 15. Першими "стоматологами" були етруски. Вони вирізали штучні зуби із зубів різних ссавців вже в 7 столітті до н. е., а також вміли виготовляти мостовидні протези, достатньо міцні для жування.
 16. Зубна емаль - найтвердіша тканина, вироблена організмом людини.
 17. Зубні протези можуть бути радіоактивними. З одного мільйона протезів приблизно половина має керамічний компонент з мікроскопічними вкрапленнями урану. Без додавання урану протези мали б зелений матовий відтінок при штучному освітленні.
 18. За даними Американської стоматологічної асоціації, більш ніж половина американських школярів не мають жодної каріозної порожнини на постійних зубах, в порівнянні з 26% в 70-х роках.
 19. Попри те, що кальцій необхідний для кісткових тканин, 99% всього кальцію в організмі знаходиться в зубах.
 20. Перша ортодонтична конструкція була виготовлена П'єром Фошаром у 1728 р. Вона становила собою плоску смужку металу, що прикріплюється до зубів за допомогою нитки.
 21. Джордж Вашингтон, у якого майже не було власних зубів, дуже ретельно стежив за станом зубів своїх шести коней, щодня наказуючи оглядати та чистити їх.
 22. Як не дивно, вже декількома дослідженнями було доведено, що какао-порошок, що входить до складу шоколаду, містить речовини, що перешкоджають утворенню карієсу.
 23. Якщо в одного з однояйцевих близнюків не вистачає того чи іншого зуба, як правило, такий же зуб відсутній і в іншого близнюка.
 24. Зубна паста була винайдена єгиптянами приблизно 5 000 років тому і була сумішшю вина і пемзи. З часів ранньої Римської імперії та до 18-го століття сеча була одним з основних компонентів зубної пасти, тому що аміак, який міститься в ній, володіє прекрасними очисними властивостями. Дотепер аміак входить до складу багатьох зубних паст.
 25. За день в роті утворюється приблизно 1,4-1,5 літра слини.
 26. Першою дипломованою жінкою-стоматологом в США стала Люсі Тейлор в 1867 р.
 27. Найпоширенішими у світі хворобами є різні захворювання пародонту, такі як, наприклад, гінгівіт (запалення ясен).
 28. Американськими стоматологами використовується близько 13 тонн золота в рік для виготовлення коронок, мостів, вкладок і зубних протезів.
 29. У китайському місті Куланг існує 7 центрів збору використаних зубочисток. За кожен фунт (приблизно 454 г) зубочисток такий центр виплачує 35 центів.
 30. 19 квітня 1999 року в Фініксі, штат Арізона пройшла акція "За здорову усмішку". 1 365 американських школярів, вишикувавшись у формі зубної щітки, одночасно чистили зуби протягом 3 хвилин 3 секунд.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент