Назад

Князів Коріатовичів, 25/5

10 цікавих фактів про пародонтит, які ви не знали

10 цікавих фактів про пародонтит, які ви не знали

Пародонтит - це запалення і хвороба ясен, що виникає при запущеному гінгівіті. Це захворювання, яке є основною причиною втрати зубів. Пародонтит можна легко запобігти за допомогою щоденного догляду за зубами, який включає у себе чистку зубною ниткою і щіткою, а також стоматологічні огляди та професійне очищення двічі на рік. Ось кілька маловідомих фактів про хвороби:

1. Пародонтит передається від матері до дитини. Акушери рекомендують проводити регулярні стоматологічні огляди та професійне чищення зубів на ранніх термінах вагітності, тому що мати може передати це захворювання плоду. Рано виявлена ​​хвороба під час вагітності дозволить стоматологу вилікувати її, без наслідків для дитини. Якщо пародонтит був виявлений на пізніх термінах вагітності, він може викликати різні ускладнення на зуби майбутньої дитини.

2. Чи знаєте, яка найпоширеніша причина неприємного запаху з рота? Багато людей вважають, що причиною запаху з рота є відсутність гігієни зубів або вживання іжі, що неприємно пахне. Хоч ця версія має частку правди, але однією з основних причин цього неприємного явища вважається пародонтит. Якщо ви не можете позбутися від неприємного запаху з рота навіть після чищення зубів, можливо, настав час звернутися до стоматолога.

3. Ця хвороба може протікати безсимптомно. Хоча існує безліч ознак і симптомів пародонтиту, є випадки, коли недуга протікає на ранніх стадіях без будь-яких ознак. Ось чому так важливі регулярні стоматологічні огляди, щоб стоматолог міг зрозуміти, що відбувається на даний момент. При ранньому виявленні, лікування є безболісним, ​​а шанс відновитися буде вище, ніж при виявленні на більш пізніх стадіях.

4. Втрата зубів. Пародонтит - це захворювання, яке, якщо його не лікувати, призводить до втрати зубів. Це може вплинути не тільки на один зуб, а й на всю ротову порожнину в цілому. У будь-якому випадку, пародонтит - це основна причина втрати зубів у дорослих. Між іншим, цим можуть страждати не тільки літні люди, а й молоді, віком від 30 до 40 років.

5. Проблема запущеного гінгівіту. Гінгівіт - це поширене захворювання ясен, яке зазвичай починається з мінімального почервоніння і набрякання ясен, хоча може протікати практично без симптомів. Якщо не лікувати це захворювання, воно перетворюється в пародонтит. Гінгівіт лікується досить таки легко, але найпростіше, запобігти його розповсюдженню можна за допомогою щоденного догляду за зубами та регулярних стоматологічних оглядів.

6. Пародонтит і діабет. Дослідження показали, що пародонтит вражає не тільки зуби. Було виявлено, що у тих, хто був на пізніх стадіях пародонтиту, спостерігається негативний вплив на рівень цукру в крові. Це означає, що навіть якщо у вас немає сім'ї діабетиків, через пародонтит у вас може розвинутися діабет.

7. Правильне харчування. Всі знають, що здорове харчування - це секрет здорового тіла, але багато хто не знає, що ПХ також є ключем до здоров'я зубів. Дослідження показали, що вживання молочних продуктів допомагає зміцнити зуби та зберегти їхнє здоров'я, запобігаючи пародонтиту.

8. «Заразне чи ні?» Те, що пародонтит може передаватися від однієї людини до іншої - маловідомий факт. Хоча це буває рідко, пародонтит може передатися, якщо організм дуже сприйнятливий до бактерій і вірусів. Захворювання передається при використанні однієї щітки двома, при контакті слизової порожнини рота з хворим.

9. Здоров'я серця. Також відомо, що пародонтит збільшує навантаження на вашу серцево-судинну систему, а це означає, що якщо вам поставили діагноз пародонтит, вам також слід перевірити здоров'я серця. Ті, у кого пародонтит, схильні до вищого ризику розвитку серцево-судинних захворювань і серцевих нападів.

10. Пародонтиту можна запобігти. Пародонтит звучить як страшна хвороба, оскільки він впливає на ваш загальний стан здоров'я, а не тільки на здоров'я порожнини рота. Хороша новина в тому, що захворюванню можна запобігти. Все, що вам потрібно робити, - це відвідувати стоматолога клініки Ка-Дент три рази на рік для регулярної професійної чистки та огляду, а також підтримувати правильний графік чистки зубів і використання зубної нитки.

З повагою та турботою про ваше здоров’я — Ка-Дент